Jak to działa?

Praca z SYSTEMEM 123ctp jest bardzo prosta – bez względu na to, czy jest to pierwsza płyta wykonana z Drag & Drop, czy wyrafinowany druk pełnokolorowy z profilowaniem ICC.
To jest nowa era cyfrowej przygotowalni i druku!
– Oczekujesz, że będziesz mógł pracować efektywnie od pierwszego dnia?? –
Tak – to jest nasze zobowiązanie – będziesz mógł …!

Możesz użyć SYSTEMU 123ctp do bezpośredniej reprodukcji na płytach aluminiowych oraz poliestrowych

 1. 123platePRO – sposób użycia:
  Płyta jest obrazowana z pliku PDF, TIFF , EPS lub pliku PS – dedykowany atrament 123plateINK działa doskonale nie niszcząc emulsji światłoczułej i jest w stanie zablokować odpowiednio światło UV.
  Płyta po procesie obrazowania jest przenoszona przez operatora do opcjonalnego UV Led BOXu (którego zastosowanie polecamy). po naświetleniu płyta zostaje spłukana z tuszu oraz wywołana tak jak konwencjonalna płyta UV (zalecamy stosowanie pionowej kuwety do wywoływania, która jest jedną z opcji sprzętowych dostępnych u naszych dealerów).
  Ta płyta zachowuje się w maszynie drukarskiej dokładnie tak jak konwencjonalna płyta PS. Twój drukarz nie musi zmieniać żadnych przyzwyczajeń.
  Doradzamy płyty serii PRO jako te, które pozwalają osiągnąć najwyższą możliwą jakość, zupełnie porównywalną z jakością laserowego CTP.
  Dodatkową zaletą tego typu płyt jest cena (sugerowana cena płyty 123platePRO to 4.99€/m2 oraz możliwa do uzyskania ilość odbitek
 2. 123plateDRY – sposób użycia:
  – płyta jest obrazowana z pliku PDF, TIFF, EPS lub pliku PS
  – oryginalne atramenty Epson serii Cyjan działają doskonale jako warstwa oleofilna na powierzchni tej specjalnej płyty
  – zobrazowana płyta jest wygrzewana w temperaturze 130°C przez 2 minuty (nasi dealerzy mogą dostarczyć Ci opcjonalny piec do tego rodzaju płyt bezprocesowych)
  – płyta może zostać już umieszczona w maszynie drukarskiej.Płyta ta zachowuje się w maszynie drukarskiej w nieco inny sposób niż tradycyjne płyty, Twój drukarz będzie potrzebował głównie zmienić przyzwyczajenia związane ze startem i zatrzymywaniem maszyny drukarskiej. Płyta bezprocesowa po prostu wymaga więcej nawilżenia na niektórych etapach drukowania, ale to jest największa różnica.
 3. 123platePOLY – sposób użycia:
  – płyta jest obrazowana z pliku PDF, TIFF, EPS lub pliku PS
  – oryginalne atramenty Epson serii Vivid Magenta działają doskonale jako warstwa oleofilna na powierzchni tej specjalnej płyty
  – zobrazowana płyta jest wygrzewana w temperaturze 130°C przez 2 minuty (nasi dealerzy mogą dostarczyć Ci opcjonalny piec do tego rodzaju płyt bezprocesowych)
  UWAGA !!! Istnieje także możliwość umieszczenia tej płyty bezpośrednio w maszynie offsetowej ale wówczas maksymalna ilość kopii zostanie zredukowana do około 1000-1500 odbitek
  – Płyta może zostać umieszczona w maszynie drukarskiej.Płyta ta zachowuje się w maszynie drukarskiej w nieco inny sposób niż tradycyjne płyty. Twój drukarz będzie potrzebował głównie zmienić przyzwyczajenia związane ze startem i zatrzymywaniem maszyny drukarskiej. Płyta bezprocesowa poliestrowa wymaga więcej nawilżenia na niektórych etapach drukowania, a także zaakceptowania innego sposobu montażu płyty na bazie poliestru. Po pewnym czasie adaptacji – obserwujemy jednak, że drukarze zwłaszcza na maszynach do formatu B3 uzyskują naprawdę dobre wyniki. Technologia ta jest przez nas zalecana tylko do prostych prac kolorowych lub prac tekstowych (kolorowe prace CMYK tylko do rozmiaru A3/B3).

Działania operatora systemu sprowadzają się do:
– podania filmu z rolki lub arkusza
– przeciągnięcia pliku pdf do odpowiednio skonfigurowanego folderu zawierającego wszelkie ustawienia
– ewentualnej kontroli na podglądzie
– odebrania gotowej kliszy !!!
123ctf wydruki wielkoformatowe w kolorze to największa wygoda i szybkość działania:
– operator ma za zadanie wybrać spośród dostępnych folii samoprzylepnych, banerów czy papierów – odpowiedni materiał
– reszta jest prosta jak obsługa drukarki biurowej… Jednocześnie zaawansowani użytkownicy mogą budować własne profile ICC dla poszczególnych materiałów !!!