Technologia

Cały system stanowi niezwykłe połączenie współczesnych możliwości w technologii przygotowania druku.
Każdy element SYSTEMU 123ctp – od obudowy po wielopinowy system pasowania elektromagnetycznego i czujnikami optycznymi – został dokładnie przemyślany i dopracowany przed wdrożeniem fazy produkcyjnej i handlowej.
Każdy element oprogramowania i jego funkcji, zbudowanych specjalnie na potrzeby rastrowania AM w technologii InkJet, jest efektem setek godzin pracy naszych programistów i projektantów SYSTEMU 123ctp.
Poniższe 3 zakładki ujawniają jedynie część naszej wyjątkowej technologii.

Solidne materiały użyte do wykonania systemu pasowania pozwalają na bezproblemową pracę każdego dnia. System pasowania został skonstruowany na bazie przemysłowych elektromagnesów z poprawioną precyzją pozwalającą na uzyskanie najwyższej powtarzalności.
Boczne pasowanie jest realizowane za pomocą czujnika optycznego. Kosz który został zaprojektowany całkowicie od początku pozwala na komfortowy odbiór zadrukowanych płyt oraz długą nienadzorowaną pracę przy materiałach miękkich. Przezbrojenie maszyny z pracy arkuszowej do materiałów z roli – to tylko kilka ruchów operatora, a pojemność kosza pozwala na bezpieczny druk wielu arkuszy lub metrów bieżących wydruków bez ingerencji operatora.

Zaprojektowany specjalnie, dla potrzeb wykorzystania w przygotowalni offsetowej, Raster Image Processor (RIP) już na starcie pozwala na rozpoczęcie pracy nowym użytkownikom bez długotrwałego szkolenia. Ponieważ zakładaliśmy od początku, że system będzie jak najbardziej „przyjazny” dla użytkownika, postanowiliśmy wykonać za Ciebie konfigurację systemu zanim jeszcze do Ciebie dojedzie…
Każdy Klient po zamówieniu SYSTEMU 123ctp otrzymuje do wypełnienia krótka kartę, z określeniem formatów płyt i swoich wstępnych życzeń dotyczących ustawień druku. Dzięki temu użytkownik SYSTEMU 123ctp ma możliwość rozpoczęcia pracy z predefiniowanymi ustawieniami – WŁASNYMI USTAWIENIAMI – już pierwszego dnia po rozpakowaniu urządzenia.
Wraz z zapoznawaniem się z pracą na SYSTEMIE 123ctp, użytkownik kolejno odkrywa, w intuicyjny sposób kolejne funkcje, które nie przytłaczają go na początku drogi.
Modularna konstrukcja systemu pozwala po uruchomieniu jego wszystkich funkcji na pracę najbardziej wymagającym, zaawansowanym operatorom.
Oprogramowanie posiada architekturę klient/serwer z otwartą możliwością pracy wielu zdalnych paneli użytkownika w tym samym czasie (jedna osoba może wykonywać płyty, druga wykonywać impozycję, a trzecia np. proofa impozycyjnego lub cyfrowego).
123RIP w specjalnej wersji „CTP InkJet”, który jest zawarty w zestawie – to jeden z najbardziej rozwiniętych systemów RIP na rynku. Jest z powodzeniem stosowany w największych drukarniach w wersjach WorkFlow do organizacji pracy dużych studiów Prepress.

SYSTEM 123ctp to najprawdopodobniej pierwszy, tak uniwersalny system CTP oparty o technologię InkJet na świecie.
Nasi inżynierowie i uniwersytecki zespół chemików, dzięki ścisłej współpracy doprowadzili do końcowego sukcesu projekt zestawu CTP – który potrafi jako medium wykorzystać zwykłą, konwencjonalną płytę UV/PS. Dzięki temu rozwiązaniu Klient końcowy nie musi obawiać się o dostawy materiałów eksploatacyjnych od JEDYNEGO dostawcy!!!
Oczywiście zachęcamy do stosowania materiałów aprobowanych przez 123Labs, ponieważ różnice w stosowanych przez różnych producentów emulsji światłoczułych powodują konieczność budowania specjalnych profili reprodukcji. Stosując materiały aprobowane przez 123Labs masz pewność, że zawsze otrzymasz aktualne profile reprodukcji. Jednakże nikt nie zmusi Cię już do tego abyś kupował tylko jego materiały !!!
Możliwość pracy na niepowlekanych płytach konwencjonalnych, w znaczący sposób obniża koszty produkcji matryc offsetowych.
To jednak nie wszystko – bo możesz wykorzystać nasz system także do płyt bezprocesowych InkJet innych producentów!!!
Możesz również i tu wybierać wśród aluminiowych jak i poliestrowych płyt zgodnych z atramentami Epson.

Dopełnienie uniwersalności systemu o zastosowanie klisz i mediów do druku wielobarwnego – to dla drukarni offsetowej kolejne mocne argumenty, by zakupić kompletny system do prepress – 123ctp.pl